Aşk , Aş. Ve Taşlarla Dans…

Biraz hiss lütfen…
–Nasıl bir adam oldun sen Rust! Aynanın karşısına geç artık! bak yine seni çağırıyorum. Taşları taşımaya bir ara ver ve buraya gel lütfen.

–yüzümdeki izleri görüyor musun? Ne kadar derinler. Karanlıktan aydınlığa sızan siyah ışık gibi.

–Hissedebiliyorum ben değilmiyim güzelim ışığından yansıyan görüntün. Ben değilmiyim zahiri halin. Her ne kadar senin gibi acıtmasada yansıması bile aynayı titretiyor. Hissedebiliyorum.

–o kadar zorladı ki beni. cehennem ateşlerinde içim titredi üşümekten. Bazen hala bu yüzden geceleri uyanıyorum.

–En zorlarından biriydi beki bu öfkeyi sindirmek senin için. bak nasıl başardık. kayıpların sadece fiziksel varsın miden olmasın bir kaç delik sadece korkma…

–Haklısın sanırım. ben ki ne ateşten serbetler içtimde hala nefes alıyorum.

–Bak zaman yükseliyor. Şimdi etraf biraz daha sessiz yavaş yavaş her taş tanrının olmasını istediği yere geliyor. Sen de artık bu taşları taşımaktan vazgeçtiğine göre. Ebediyen sürecek bütün ağrıların dinecek.

–Bütün o taşların yerlerine geri koyan Tanrı mıydı ? O halde güçlü bir rakibim varmış. Bense neden kaybettiğime üzülüyordum hep.

–Asla başaramaycaktın zaten. Seni bundan vaz geçirmek yıllarımızı aldı. Tanrı bile yarattığı en güçlü duygunun karşında zorlandı. Nasıl bir kulum bilmeden benimle böyle boy ölçüşmeye kalkışabilir? derdi. Senin savaşın kendi Tanrınlaydı kaybettiğin için kimse seni suçlayamaz.

— Peki Tanrım yüzümdeki izler için birşeyler yapabilir mi acaba. Yüzümü gören herkes bu yüz’den kırılıyor.

–Yaz o halde Rust.Yaz bak divit senin elinde bu mürekkebi sen yaptın kağıtların sen doğmadan önce senin için yapıldılar. bir an aynanın karşısından çevir yüzünü ve yaz kimse görmeden söyleyeceklerimi. Bu kadar zor değil Tanrı bile bazen sen inandığın için varsa Aşk neden bir kere olsun.. Yaz deki ancak başka bir Aş. ın elleri iyleştirecek kesiklerini zaten uzun zamandır kanamıyorlar. Zaman yaraları kapatır. Başka bir Aş. ise izleri kaybeder.

–Başka bir Aş. mı ? Bu kelimenin o güçlü duygu karşısında yerini karşılamayan hep eksik bir yanı var sanki.

–Neden yazamıyorsun duymuyor musun? Başka bir Aş. diyorum.İnan buna sadece karşında duruşum zahiri benim , sözlerim değil.

— Başka ve Aşk ancak araya bir başka kelime girdiğinde yan yana benim dünyamda. Başka Aş. ise eksik…ilelebet.
Tanrım duyuyor musun? Hadi sarıl bana. Özür dilerim ben bu gece de o taşların yerini değiştirdim. Sabaha düzelteceğini biliyorum. Benim doğrum senin yalnışın ve ben yine her gece taşırken yorulmaktan öte taşlarımızla dans ediyorum. Sen yarattın bu duguyu seni yenemese de en az senin kadar güçlü biliyorsun..

–Rust o taşlardan bir kaçını bana fırtlat lütfen ve kendine neden kör olduğunu sorma artık. Bu aynanın kırıkları ile çıkar gözlerini ve kes kulaklarını. Sen sadece Aşkınla zamanın ruhuna Tanrının gücüne , gerçeklerin varlığına tezat bir adamsın.

–Öyleyse bu son görüşmemiz olsun Rust.

27.08.2010

~~Ve Kadınıma İyi Bak Adam!~~

Bu kez biraz daha fazla hiss lütfen…

En zorlarından biriydi avucumu elin olmadan kapamak. Bir ayrılığı yaşamak bu kadar mı uzun sürer. Bilinmez kimse hesaplayamaz anlayamaz ben dahil sen dahil. Sesim kısık ve yüzümde buruk bir tebessüm.

Ona güzel dokun her dokunuşun ve öpücüğün onun için ayrı bir anlamı olmalı. Eğer ağlarsa bilki beni hatırlamıştır yahut benle ilgili olan herhangi birşeyleri… Göz yaşlarını ellerinle sil bir mendille değil.
Yanında her zaman tuz bulundur küçük küçük olanlardan. Çok çabuk yorulur o yüzden beslenmesine dikkat etmelisin. soğanı asla yemez eğer yemek zorundaysa ayıklar değilse yememeği tercih eder. ve istisnasız her yemeğin içinden birşeyler ayıklar. Buna hep tebessüm et. Hindistan cevizinden nefret eder sakın hindistan cevizli herhangi birşey alma.

Ona öyle bir dokun ki bütün vucudunu hafızana kazı eğer giyecek birşey alacaksan ellerini aldığın elbisenin arasında tut hayal et. üzerinde hep tam oturmuştur. ben hiç ıskalamadım.

Ona bir adam gibi davran ne çok sert ne çok narin yaptıklarını eleştime asla önce dinle asla sözünü kesme fikir belirtme sonuna kadar o susuncaya kadar tebessüm ederek dinle…

Gece uyurken ona hep sıksıkı sarıl bundan çok hoşlanır belki üzerinde bile uyumak isteyebilir. ve bunu yapıcaksa üzerinde hiçbir kumaş parçasının olmasını istemez. Onu kendi ellerinle soymalısın asla kendi elbiselerini kendi çıkarmaz.

Öpücekken onlarca binlerce kez öpmelisin bir tavşan gibi hızlı olmalısın adı tavşan öpücüğü. ama bunu ona söyleme sadace yap. Yanından ayrılırken önce anlından sonra o güzelim burnunun ucundan sonra da dudaklarından öp. jelibon tadındadır ve tenide şekerlidir eğer öylese benim kadınımı öpüyorsun demektir.

Onu çok sev onun için herşeyi yap ölmen gerekirse onun için öl ve yanında olmak için yeniden diril. Onu asla yalnız bırakma. Ne kadar güçlü gözüksede çok nazenin ve narindir.

Ona soy adını ona sahip olmak istediği o güzelim bebeği ver. evinde sadece ona ait bir oda olsun asla odaya izni olmadan girme. Süprizlerden çok hoşlanır ve hediyelerden sürekli birşeyler al . Bütün hayatını ona ada ve ona olan aşkına. hayatının merkezinde sadece o olsun bırak omurgan olsun sevmek aşk böyle anlamlı onu senden aldıklarında öleceğini bil ve bunu kabul ederek yaşa. asla bencilce önce ben deme; ona önce ben demeyi ben öğrettim ve asla önce ben demedim.sende öyle yap olması gereken geçekten bu. buna tüm samimiyetinle kalbinle inan.

Seviştikten sonra asla uyuma o uyuyuncaya kadar saçlarını okşa buda içinden gelmeli o zaman işe giderken ki 1 saatlik uyku sana binlerce yıl uyumuşsun gibi bir enerji verecek. Bunada inan ben yaşadığım için inandım.

Ve tanrı seni korusun adam. Ve kadınıma iyi bak. yazacak sayfalar dolusu şey var ama benim gücüm bu kadar.

08.08.2010