~~Ayva Tatlısı~~

(Hey bana bak… Sözlerim Sana …
Çıkar üzerindeki kurşun geçirmez yeleği… Ve daha fazla dinleme beni.)

Biraz Hiss Lütfen…

Hiçbir zaman bir ecnebinin bakışı kadar güçlü olmayacak sözlerim ve eğer geçmişi biliyor olsaydınız sizin için daha da anlamlı olurdu ayva tatlısı.

Adı aklımda dudakları kanımda dolaşıyor. Alfabemde olmayan haflerle sözcükler türetiyorum ve sesleniyorum sana.Anlamsızım , anlamsız, anlam, an/
sızın kalbimde bin tel/
aş bütün sevgisizlerin derdi. Çünkü içinden çıkamadıkları karnı aç bir gül/
yabani bir kabus. Duymuyorsun değil mi ? sözcüklerim sağır dilsiz sana ve bir ecnebinin bakışı çok daha güçlü ; elimdeki bir ayva tatlısı aslında … Susuyorum kabul ettiklerim sizin boyunuzdan çok daha uzun Küçük Hanım. Kabul ettiklerim karnıma gömdüğüm ölüler. Kabul ediyorum ve gidiyorum ve sizi seviyorum Küçük Hanım..
Sizi Seviyorum…

23.02.2012  19,40

 

Sessiz Ol Üstümü Değiştiriyorum

Bakir topraklar değildi. benden önce birçoklarının yaşamını döllemişti şu an üzerinde oturduğum kaya. Ve tan kızıllığı ile karşımda tebessüm etmeye başlarken çok daha önceleri Titan Halkı’yla şarap içmiş ve Yunan Tanrıları’yla alay etmişti.

Olimpos’un üstündeyim. Yamaçlardaki ormandan sis yeni yeni kalkıyor ve güneş denizi henüz sevmeye başlamadı bile. Sol yanımda bir kaç metre uzağımda bir çıngıraklı yılan var. O da benimle aynı sebepten burada. ben ilk kez aşktan vazgeçmeye karar verdiğimde deri değiştirmeyi o yılandan öğrendim ve geceleri gözlerimi kapadığımda görmeyi yine Olimpos’un yarasalarından … Bir dağ keçisinin asaletinin bu kadar münzevi olabileceğini ilk kez orada keşvettim.. Bulutların ateşe düşman değil kardeş olduğunu öğrendim.
Ve ateşi dumanıyla birlikte ruhuma soludum.

Damarlarımda dolaşmıyor bu kan salviyanın içinden akıyor.

Şimdi… Şimdi başlasın. Kapılar açılsın ve dünyanın çarkları bir an için bana gizini anlatsın. Atlas’ın teri kutsal suya , zemzem suyuna karışsın. Ve Kızıl Deniz bir kez de benim için yarılsın. Ve ay ikiye bölünecekse eğer Artemis bekaretini kaybettiği için aşkım bekaretini kaybettiği için (ikiye) ayrılsın.Sen ben gibi değil ateş ve duman gibi değil Tanrıyla Yalnızlık gibi ayrılsın.

Ben ilk kez aşktan vazgeçtiğimde. Bundan bin gün önceydi ve ben o gün derimi değiştirdim asaletimi giydim ve gözlerimi kapadım. Bugün yeniden yaptığım gibi.

21.02.2012   21:30