04.04.2015 tarihli seyirme…


her şey sırasıyla şöyle oldu…

patladım. eksildim. çürüdüm…
bittiğini sanmıştım… sonrası tam bir acayiplikti.

sessizlik önce açık yaralarımdan başladı. içimi kaplayarak devam etti. derim morardı şiştim ve patladım… etlerim çürüyüp kemiklerimden döküldükçe,yaz göğünün altında ilahi bir çıplaklıkla başbaşa kaldım. iskeletim ufalandı. parçalandım ve ayrıştırıldım. sessizlik bütün dünyamı ele geçirip yutmuştu. en ufak bir çıtırtı, şehir uğultusu, insan sesi duymadan geçen bin yıl boyunca neye mal olacağını bilmeden bekledim ve sustum. durumu kabullenmiştim. tam alışacağımı anladığım anda şimdi içimden bir ses “dönüşümün başladığını” söylüyor. uzun zamandır duyduğum ilk şey. düşündüm ki; atomlarım dünyamın her yerine dağılacak ve bir şeylerin içinde tekrar can bulacak… onların varlığında küçük bir yansıma olacağım. düşündüm ki; kainattaki yıldızlar sayısınca başka yansımaların arasına karışacaktım… düşündüm ki; sadece düşünüyordum. sonra önemli olduğunu düşündüğüm bir şeyi anladım…  aslında çoğu şey düşündüğünüz gibi değildir. 

bu iyi senaryoydu…

her şey bir başa dönüş hikayesi gibi olduğu yerde çakılı kalmıştı.

patladım, yine eksildim, tekrar çürüdüm… ve her şeyi sırasıyla sıraladıktan sonra öylece beklemeye bıraktım ve içimde beliren gereksiz bir yaşama hırsıyla işe koyuldum.

önce açık yaralarımdan başladım. nefretimle ısıttığım bir iğneyle, unutkanlığın sağlam iplerini kullanarak diktim… canım acımış… ben hatırlamıyorum. sonra bütün bedenimi sessizliğin delirtici bandajlarıyla sardım. gözlerim dahil.

sinirli bir mumya gibi kafamın çölünde gezinmekteyim. aradığım şey içimde kalan son insanlık kırıntısı… elime bir geçse… her gün daha uzakları aradım. yoruldukça kanadım. kanadıkça üzerlerini daha sıkı sardım. ve öyle uzaklara gittim ki şimdi gidebildiğim en kör yerde; kendimde, sessizliği çevresine kozalamış bekliyorum…

bundan sonrası daha acayip… artık sadece olduğum yere bağdaşımı kurup geçen zamanı izleyeceğim.

Sylvan

72b4df3c9c2442e4ec2c737bc28d5a0b

Special Cases

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir