Kutlama.(siyasi açıdan.)

Sabah haberlerindeki istatistiklere göre bu yıl da fakirim. çok küçük bir farkla ise açlık sınırını geçmişim. Bu güzel bir haber. Bunu kutlamalıyım. Hemen kendimce, küçük bir parti tertip ettim.

Hem fakir hem parti yapıyor diye sorabilirsiniz. Tamam param yok. Ama bu da siyasi bir parti zaten. Eğlence olmayacak. Tamam, param yok ama geleceğe umutla bakan bankalar sayesinde ise mutlu ve mesut borçlanabilme şansım var. Ne güzel.

İki yumurta kırdım. Bir de minik sosislerden ince ince doğrayıp üzerine serptim. Yumurtaların parasının bir kısmını hesap kesim tarihinde ödeyeceğim. Sosisin ise üçüncü taksiti. Şimdiden ikisinin de fiyatı ikiye katlanmış durumda. Ama olsun. Böyle bir parti için iki yumurtam aç bitir sosisin hemen bitmesin diye bölünmüş üçüncü kullanım payından kalan bir sosis kurban olsun.

Su kaynattım. Belki paraya kıyıp çay bile demleyebilirim.

Müziği internetten çözeceğim. Ama öyle yavaş ki… Bir de şu açıdan bakmak lazım. 3 dakikalık bir şarkıyı tam yirmi dakika boyunca dinleyebiliyorsun. Bugün hiçbir şeyin moralimi bozmasına izin vermeyeceğim.

Aslında bu tek kişilik bir parti ama birazdan davetliler gelmeye başlar. Gelenlerin hepsi önemli kişiler. Hepsi de kurumsal bir kimlikle kapımdalar.

Bir kişi elektrik idaresinden. (Herkes geldiğinde ışıkları kapatıp açma görevini ona vereceğim.)

Bir kişi havagazı şirketinden. Yumurta pişmeden gelir diye çok endişe ettim ama dedim ya, şanslıyım bugün.

Birileri son model cep telefonumdan arayıp gelmek istediklerini kurumsal bir dille söylerse diye biraz da endişeliyim. Banka avukatının sekreterine, kentsel dönüşüm için benim güzel evimin yerine ruhsuz betonlar dikmek isteyen belediye müteahhidine yer kalmadığını nasıl söylerim diye düşünüyorum. Şimdilik en iyisi telefonu şarjdan çekip kapanmasını beklemek.

Masama oturmuş yumurtamı yerken siyasi manada acayip eğleniyorum.

Gerçekten parti hard. (hem siyasi hem erotik açıdan.)

Süleyman Palyaçoğlu/ 18210

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir