ÇAMUR vs. *(içsel çıkarım.)

*(Biraz su, biraz toz, çamur oluyor. Kime atarsan at, elinin altında güçlü bir medya, bol para ve çevresini saran kendininkinden başka ‘ET YIĞINI’ yoksa aynı izi bırakır.

Bunlara sahip değilsen, itibarsızlaşır, adileşir, kirlenirsin. Çamurdan korunmanın yollarını düşünmeliyim. Eskiden insanlar ne yapmıştı?)

  • Ortaçağda bir demirciyim. Göğünden çamur yağan, musluğundan çamur akan bir ülkede yaşıyorum. Ve diğer bütün yurttaşlarım gibi; bütün kelimelerin birer toz olup, bedenimdeki suya karışarak çamura dönüştüğü bir ruha sahibim.

*(Ortaçağ için fazla şiirsel ama yine de böyle bir ruh, beni kirlenmenin yasak olduğu modern toplumumuzda bir nevi potansiyel suçlu yapar. Ve bu da kanıtlıyor ki kimse temiz değil.)

  • Böyle bir ülke olmasının sebebi var, Kral Kirli John. Doğal olarak bu çamur, kralın iradesinin ulaştığı her yere bulaşmış. Hatırlıyorum, dükler düşesler krala kirli dediler de, ondan daha kirli çıkmadılar mı? Bunun üzerine kralın adamları, bütün ülkeyi dolaşıp kirlenmek yasaktır diye mızraklarını kalkanlarına vura vura bağırmadılar mı? Üzerlerindeki görünmez bildikleri balçığı onlara göstereni sudan bir sebeple, ‘sen kirlisin’ diyerek zindana tıkmadılar mı?

Hal böyleyken, hadi anlat. Söyle yiyorsa. ‘Kralım sen benden daha kirlisin.’ de. Ortaçağ bu. Adamı zikerler.

*([Ne yapmak gerek peki?] Ortaçağ filan demişken aklıma Cyrano geldi. [Sağlam bir arka mı bulmalıyım? Onu mu bellemeliyim? Bir ağaç gövdesine dolanan sarmaşık gibi, önünde eğilerek efendimiz sanmak mı? Bilek gücü yerine, dolanla tırmanmak mı? Herkesin yaptığı şeyleri mi yapmalıyım Le Bret?])

  • Yağış zamanı evden çıkmamalıyım.

*(Bu sabır ve dayanma sınırıyla alakalıdır. İnatçı ve dirayetli değilsen bunu yapamaz, gökten tank yağsa sokağa çıkıp çamura bulanırsın. Benim için fazla riskli.)

  • Çantamda sürekli yeni kişilikler bulunduracağım. Yeterince hızlı olursam fark edilmeyebilirim.

*(Şizofreniye yakın bir yan etkisi olacak, siyasi kişilik, sanatçı kişilikle sürekli çarpışacaktır. Vatani duygular, gelişmiş insani egoyu bastırmaya çalışacak, hak verecek, -dan yana olacak, renklere bağlanacak ve saire. Alt kişiliğin karizmatik bir poz vermiş, gönül verdiği renklerin bayrağını öpüyor olabilir.)

  • Eğer beni suçlarlarsa inkar ederim.

*(İnsanlık kadar eski bir yöntemdir. Kirlendiğin anda elindeki her şeyle, tam anlamıyla, bütün varlığınla inkar et. Temiz olduğunu, sana çamur atıldığını fakat üzerine asla bulaşmadığını, çamur atanların kirli olduğunu söyle. Göreceksin mutlaka sana inanan birileri çıkacaktır. Ama bu neyi değiştirecek ki?)

  • Öyleyse bende onlar gibi olurum. Mızrağımı kuşanır kalkanımı sırtıma asarım.

*(çamura bulanmak. İyi bir fikir gibi görünüyor. Böylelikle ne kadar çamur atılırsa atılsın fark etmeyeceğini düşünüyorum. Bunu neden yaptığımı soranlara ‘sağlığa iyi geldiğini’ söyleyerek kendime zayıf bir koruma kalkanı bile yapabilirim. Bana inanan sağlık düşkünü bireyler de aynısını yapacaktır. Bu aslında iyi bir hedef saptırma ama senin gibi görünen diğerleriyle pişti olmak gibi bir yan etkisi olabilir.)

  • Orta çağdayım lan! En yüksek kimin sesi çıkarsa o haklıdır.

*(Ortaçağdaki durumu bu şekilde kotarabilsem de artık zaman değişti. Şimdi için ne yapacağımı düşünmeliyim. Bence toplumun her bireyini kirletmeliyim. Buna çamurun normalleşmesi ya da OMO etkisi diye isim bile takabilirim. Böylelikle, kirlenmek bir kusur olmaktan çıkartılır, yani normalleşirse kimse pisliğe aldırış etmez.)

  • Bak sonunda geldiler. Mızraklarını kapıya doğrultmuşlar. Kılıcım

*(neyse ki ortaçağda yaşamıyorum. Ortaçağdaki yanım da artık yaşamıyor.)

Sylvan / 18029

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir